Instalowanie serwera

System Przychodnia to program, który nie wymaga kosztownych sprzętowych rozwiązań. Dotyczy to również serwerów. Oparty jest on na darmowej, wydajnej i wieloplatformowej bazie danych, która zapewnia płynną i efektywną pracę na co dzień.

Instalowanie serwerów u klienta

Wdrażane przez nas rozwiązania bazują na serwerach, które instalujemy i umieszczamy i klientów. Umożliwiają one bezpiecznie przechowywanie danych i minimalizują ryzyko dostępu do nich przez osoby do tego niepowołane.
Instalujemy systemy wielowarstwowo:

• na sprzęcie fizycznym (serwerze) instalujemy tzw. hosta (vmWare) – jest to rozwiązanie darmowe do pewnej wielkości,
• na hoście instalujemy wirtualne maszyny odpowiadające za obsługę bazy danych czy usług Active Directory.

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że łatwo można maszynę wirtualną przenieść na inny serwer fizyczny, np. w przypadku awarii czy w razie potrzeby migracji na bardziej wydajną platformę.
Proces ten nie wymaga osobnej, długiej instalacji, wystarczy wówczas skopiować plik maszyny wirtualnej. Nie trzeba ingerować w ustawienia sieci czy komputerów.

Zastosowane technologie

Korzystamy z bardzo zaawansowanego, wyżej już wspomnianego narzędzia vmWare, które doskonale sprawdzi się nawet w dużych placówkach medycznych.

Chętnie stosujemy również rozwiązania Citrix. W razie potrzeby możemy skorzystać również z mniej popularnych narzędzi, takich jak Linuxowy XEN czy Virtual Station firmy Qnap.

W przypadku maszyn wirtualnych można wykorzystać płatne rozwiązania bazujące na systemie Windows Serwer bądź też te darmowe, oparte na systemie Linux.

W zależności od wielkości placówki medycznej oraz liczby zatrudnionych pracowników można zdecydować się na rozwiązania oparte na serwerze z procesorem Intel Xeon E5, a nawet – E3. Do tego wystarczy 8-16 GB pamięci RAM oraz kontroler sprzętowy RAID.

Jako miejsce na kopie zapasowe proponujemy serwery NAS, umieszczone z dala od innych serwerów, np. w innym pokoju.

System Przychodnia nie wymaga korzystania z płatnych systemów Windows Server.

Baza danych na komputerze klienckim

Baza danych można znajdować się na komputerze klienckim, jednak odradzamy takie rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ:

• wpływa to na gorszą wydajność, a tym samym – mniejszy komfort pracy,
• nie gwarantuje to takiego bezpieczeństwa, co odrębny serwer, który separuje użytkowników od bazy danych i zmniejsza ryzyko pojawienia się złośliwego oprogramowania, które może szyfrować zawartość dysków, a tym samym doprowadzić do szkód wizerunkowych i finansowych.

Osobny serwer minimalizuje również ryzyko pojawienia się problemów związanych z dostępem do danych.

ZAINTERESOWANY?

Skontaktuj się z nami
Odpowiemy na wszystkie pytania


KONTAKT